top of page

Dvoupodlažní rodinný dům na okraji Jihlavy

Vesnice nebo okraj města? Takovýto pocit budete mít stojíce na pozemku, který je charakteristický pohledem do širých polí a malých zahrádek na jedné straně a docházkovou vzdáleností k občanské vybavenosti typické pro větší města na straně druhé. Prakticky rovinatý pozemek uspokojil přání klientů na dvoupodlažní rodinný dům moderního stylu s rovnými střešními plochami a prvním patrem na jedné výškové úrovni.

 

Vzhledem k ideálnímu umístění pozemku z pohledu orientace ke světovým stranám se podařilo všechny důležité obytné místnosti otevřít na jih a zároveň je propojit s venkovní terasou a zahradou, která bude sloužit jako místo odpočinku a prostor pro pěstování ovoce a zeleniny pro vlastní užitek. Exteriér rodinného domu si pohrává s přírodními materiály a barvami – objem druhého nadzemního podlaží bude obložen dřevem ze sibiřského modřínu a zbylé části budou z jemně šedého pohledového betonu, aby daly vyniknout dřevěnému obkladu.

 

V přízemí se nachází většina místností, rodina tak může trávit většinu času pohromadě. Vstup do domu je spolu s vjezdem do garáže na severozápadní straně pozemku. Ze zádveří se dostaneme na chodbu, ze které lze vstoupit, stejně jako z garáže, do technické místnosti. Chodba dále navazuje na centrální část objektu sestávající se z obývacího pokoje, jídelny a kuchyně. Specialitou obývacího pokoje je krb s přikládáním z technické místnosti, čímž je zajištěna čistota topení pro ještě větší pohodu rodinného krbu. V zadní části přízemí najdeme dětskou část obsahující dva dětské pokoje s koupelnou a prádelnou. Schodiště z centrální části nás dovede do nadzemního podlaží, které je potom takovým malým rájem rodičů. Nachází se zde ložnice se šatnou a pracovna, kterou lze využít také jako pokoj pro hosty. Rodiče zde mají vlastní koupelnu a vstup na terasu nahrazující část střechy přízemí.

2019

Jihlava, Česká republika

Autor

Kamil Plavec, Roman Doležal

Zastavěná plocha

184,91 m2

Celková plocha pozemku

903,00 m2

Stav 

Dokončeno

Dispozice 

5kk + g

01_dream_homes_moderni_rodinny_dum_jihlava_drevo_sunset_zapad.jpg
03_dream_homes_moderni_rodinny_dum_jihlava_drevo_1np.jpg
04_dream_homes_moderni_rodinny_dum_jihlava_drevo_2np.jpg
02_dream_homes_moderni_rodinny_dum_jihlava_drevo_situace.jpg
05_dream_homes_moderni_rodinny_dum_jihlava_drevo_jih_pohled.jpg
06_dream_homes_moderni_rodinny_dum_jihlava_drevo_sever_pohled.jpg
09_dream_homes_moderni_rodinny_dum_jihlava_drevo_zapad_pohled.jpg
07_dream_homes_moderni_rodinny_dum_jihlava_drevo_vychod_pohled.jpg

fotky ze stavby

share

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Google+ - Black Circle

další projekty

bottom of page