top of page

Přáním  klientů byl klasicky vyhlížející dům, který zapadne do mírného svahu v centru obce Nová Říše. Dalším z požadavků byla garáž pro jeden osobní automobil propojená s domem. Největší důležitost se však kladla na dispoziční uspořádání domu a propojení obývacího pokoje s terasou a bazénem. Místní regulativy předepisovaly šikmou střechu, ale i přesto se nakonec podařilo alespoň nad garáží prosadit střechu plochou.  

2015

Nová Říše, Česká republika

Autor

Kamil Plavec

Zastavěná plocha

139,24 m2

Celková plocha pozemku

749,00 m2

Stav 

Dokončeno

Dispozice 

5kk+g

 

 

 

 

Do klasického vzhledu domu byly zakomponovány moderní prvky jako velké prosklení obývacího pokoje a schodišťového prostoru, ale také dřevěné obložení sibiřským modřínem. Denní a klidová zóna od sebe byla v případě tohoto domu oddělena krásně prosvětleným schodištěm směřujícím na jižní stranu.  

 

 

 

 

V první patře se nachází dílna s garáží přímo propojenou s chodbou, ze které je umožněn přístup do všech místností v první patře. Ihned u vstupu se nachází šatna, technická místnost a pracovna. Na konci chodby nalezneme obývací pokoj, jídelnu a kuchyň. V patře druhém pak nalezneme klidovou zónu, ve které jsou dva dětské pokoje, koupelna, wc a ložnice se šatnou a terasou.

fotky ze stavby

share

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Google+ - Black Circle

další projekty

Dvoupodlažní rodinný dům v centru Nové Říše

bottom of page