top of page

Víceúrovňová vila se šikmou střechou v Pístově

dream_homes_moderní_rodinny_dum_pistov_jihlava_pudorys_plavec.jpg

Mírně západně svažitý pozemek v nově vzniklé zástavbě dává prostor pro klidné bydlení díky svému umístění na okraji obce a přímému kontaktu s otevřenou krajinou. Jednopodlažní rodinný dům přirozeně kopíruje stávající terén pozemku a vzniká tak dvouúrovňový objekt s přístupem z východní strany a zahradou otevřenou na stranu jižní.

2018
Pístov u Jihlavy, Česká republika

Autor
Kamil Plavec

Zastavěná plocha
197,48 m2

Celková plocha pozemku
717,00 m2

Stav 
Dokončeno

Dispozice 
4kk + g

dream_homes_moderní_rodinny_dum_pistov_jihlava_pohled_plavec.jpg

Poměrně přísné místní regulativy rozhodly o podlažnosti objektu, jeho umístění a také tvaru střechy. Použitý pohledový beton, plechová střešní krytina a za tepla válcovaný plech jsou neobyčejné materiály, které skvěle kontrastují s jednoduchými tvary a čistým detailem, a zároveň splňují investorovo přání o nenáročnosti údržby rodinného domu. Tyto materiály v kombinaci s dřevěnými výplněmi otvorů působí velmi přirozeně a nadčasově. 

Díky plošnému koncipování domu do tvaru písmene L vzniká příjemná zahrada, která cíleně přichází o oční kontakt s ulicí. Srdce domu nalezneme ve spodní úrovni objektu. To standardně představuje společenská zóna obsahující sériově řazenou kuchyň, jídelnu a obývací pokoj. Průchod do zadní části objektu, kde nalezneme rodičovskou zónu, je umožněn přes společenskou část, díky čemuž došlo k minimalizaci ploch chodby.  

dream_homes_moderní_rodinný_dům_pistov_jihlava_detail.jpg

Jak společenská zóna, tak ložnice je po své jižní části lemována výrazným francouzským prosklením, které zajišťuje nejen přísun světla, ale také přirozené propojení exteriéru s interiérem. Dětský pokoj, pracovna, hlavní koupelna a garáž je pak navržena do vyšší úrovně objektu. Pokoj disponuje taktéž francouzským prosklením. Výškový rozdíl je mezi jednotlivými úrovněmi překonáván schodištěm v chodbě. 

dream_homes_moderní_rodinný_dům_pistov_jihlava_front.jpg
dream_homes_moderní_rodinný_dům_pistov_jihlava_square.jpg
dream_homes_moderní_rodinný_dům_pistov_jihlava_night.jpg
dream_homes_moderní_rodinný_dům_pistov_jihlava_day.jpg

share

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle

další projekty

bottom of page