PARALAXA_dream_omes_moderní_rodinná_vil
Třípatrová vila ve svahu v Čelistné u Pelhřimova

Krásný, mírně svažitý a na západ orientovaný pozemek obklopený loukami a lesy se nachází nedaleko obce Čelistná na Pelhřimovsku. Velkorysá rozloha území umožní majitelům nejen jeho využití pro bydlení, ale také pro aktivity k tomu svým charakterem přímo vybízející, např. chov ovcí či sadařství. Převýšení si říká o víceúrovňové bydlení přirozeně kopírující morfologii místního terénu, které je společně s přírodními materiály použitými na fasádě hlavním stavebním kamenem návrhu respektujícího své okolí s vazbou na okolní krajinu.

Při návrhu domu se vycházelo zejména z požadavků klientů na jednotlivé zónování bydlení, kde se od počátku počítalo s rozdělením na čtyři základní části - dětské části, části rodičů, společenské centrální části a technickým zázemím doplněným o fitness a prostornou garáž pro tři automobily a dva motocykly. Dům se skládá ze tří pater, které na sebe s citem navazují, a zároveň splňují přání investorů. Přízemí je celé věnováno technickému zázemí, v prvním nadzemním podlaží se nachází dětská a společenská část určená celé rodině a v nejvyšší úrovni nalezneme prostor určený pouze rodičům. Ze všech tří pater je možné se dostat ven – na zahradu nebo na zelenou obytnou střechu.

První část domu je přístupná hlavním vchodem a nachází se zde prostorná garáž po pravé straně od vstupu, nalevo je fitness s výhledem na západ, technická místnost a serverovna. Vystoupáním po schodišti se dostaneme do jídelny a kuchyně spojené s obývacím pokojem. Z těchto místností je nádherný výhled směrem na západ a lze z nich pohodlně vstoupit na terasu s BBQ areou, která je propojená se zahradou. Terasa je přístupná také ze dvou dětských pokojů nacházejících se vedle centrální části domu. Na tomto podlaží dále nalezneme spižírnu, koupelnu, samostatnou toaletu a prádelnu. Poslední část domu patří pouze rodičům, kteří zde mají vyjma ložnice s prostornou šatnou také koupelnu včetně sauny, toaletu a dvě pracovny.

2020

Čelistná, Česká republika

Autor

Kamil Plavec

Zastavěná plocha

241,22 m2

Celková plocha pozemku

11 880,00 m2

Stav 

Koncepční architektonická studie

Dispozice 

9kk + g

01_dream_homes_moderní_rodinná_vila_celi
02_dream_homes_moderní_rodinná_vila_celi
03_dream_homes_moderní_rodinná_vila_celi
04_dream_homes_moderní_rodinná_vila_celi
05_dream_homes_moderní_rodinná_vila_celi
08_dream_homes_moderní_rodinná_vila_celi
09_dream_homes_moderní_rodinná_vila_celi
07_dream_homes_moderní_rodinná_vila_celi
10_dream_homes_moderní_rodinná_vila_celi

share

  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle

další projekty.

follow us
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Pinterest Icon
  • alt-email_318-28595
  • Black Google Places Icon